Question

Name

qi_47

Label

47

Question Text

BUTTER costs 1 per kilogram How much is this pack ?

Type
Code List
Selection Style
SelectOne
Codes

Usage

56 questions before...

UNIT OF VOLUME

1
kilometre
2
square metre
3
metre
4
cubic metre
5
millimetre

BUTTER costs 1 per kilogram How much is this pack ?

1
50p
2
2.50p
3
25p
4
4
5
2

How heavy are the apples ?

1
200 kg
2
2 kg
3
1/2 kg
4
20 kg
5
2000 kg
24 questions after...
View the complete questionnaire

External Aids